Rura próżniowa 58/1800 + Heat pipe (ALN/AIN-SS/CU)

56,10 PLN

56,10 PLN zzgl. MwSt.

56,10 PLN pro kpl.

VT 58/1800 3T +HP

5902734700438

Bitte kontaktieren Sie uns, um einen Liefertermin

Rura próżniowa 58/1800 z potrójnym absorberem (ALN/AIN-SS/CU) oraz rurką ciepła (heat pipe)   Mehr Infos

Zastosowanie:

Przeznaczona głównie do kolektorów słonecznych z serii JNSC oraz systemów JNHP opartych na rurkach ciepła. Możliwość zastosowania w kolektorach próżniowych innych producentów.

Budowa:

Rura próżniowa jest wykonana z borokrzemowego szkła. Próżnia znajdująca się pomiędzy dwiema warstwami szkła jest doskonałym izolatorem i zapobiega stratom cieplnym. W procesie potrójnej magnetronowej metalizacji zostaje naniesiony absorber (związek pochłaniający promienie słoneczne oraz przekształcający je w energię cieplną). Dodatkowe warstwy absorbera mają za zadanie utrzymać jak najwięcej energii wewnątrz rur oraz zapobiec utracie ciepła poprzez promieniowanie podczerwone. Nowa specjalna warstwa absorpcyjna ALN/AIN-SS/CU z dodatkiem miedzi, jest kolejną generacją warstw absorpcyjnych. Następczyni warstwy AL/N/AL charakteryzuje się większą wydajnością (nawet o 12%) i doskonałymi właściwościami absorpcyjnymi promieniowania słonecznego bezpośredniego i rozproszonego. Wnętrze rury próżniowej może nagrzać się nawet do 300ºC.

Wewnątrz rur próżniowych jest montowana tzw. „rurka ciepła” (heat pipe). Zgodnie z zasadą obniżania temperatury wrzenia wraz ze spadkiem ciśnienia postąpiono w przypadku „heat pipe” obniżając ciśnienie w środku poprzez odessanie powietrza. Ciecz w środku wymiennika „heat pipe”  wrze dzięki czemu już w temperaturze 25 ºC. Miedź użyta do produkcji jest pozbawiona zawartości tlenu co zapewnia możliwość długiej i niezawodnej eksploatacji. Znajdujące się wewnątrz rur próżniowych aluminiowe radiatory wspomagają przekazywanie energii do miedzianych rurek ciepła.

W przypadku uszkodzenia rury próżniowej cały układ nadal działa. Spada jedynie wydajność układu. W rurach próżniowych z heat pipe nie ma żadnych płynów co sprawia, że w każdej chwili można zdemontować rurę bez konieczności opróżniania całego układu.

Rura próżniowa:

- średnica rury zewnętrznej: 58 mm.
- średnica rury wewnetrznej: 47 mm.
- długość rury: 1800 mm.

Heat pipe:

- Średnica rurki: 8 mm.
- Średnica skraplacza: 14 mm.
- Długość rurki: 1700 mm.

 

Gwarancja: 1 rok

UWAGA: Cena zawiera podatek VAT 23%.

Opakowanie zbiorcze przeznaczone jest na 10 lub 15 rur próżniowych.

 

SZKLANYCH RUR PRÓŻNIOWYCH NIE DOSTARCZAMY ZA POŚREDNICTWEM FIRM KURIERSKICH. Wysyłka kurierem tylko na wyraźne życzenie oraz odpowiedzialność kupującego po wcześniejszym dokonaniu przedpłaty.

Towar dostarczamy osobiście, poprzez firmy transportowe lub za pośrednictwem naszych lokalnych dystrybutorów.