Rura próżniowa 58/1500 + Heat pipe (ALN/AIN-SS/CU)

62,60 PLN

62,60 PLN zzgl. MwSt.

62,60 PLN pro kpl.

VT 58/1500 3T +HP HY

5902734700445

87 Artikel

Auf Lager

Rura próżniowa 58/1500 z potrójnym absorberem (ALN/AIN-SS/CU) oraz rurką ciepła (heat pipe)   Mehr Infos

Zastosowanie:

Przeznaczona głównie do kolektorów słonecznych z serii JNSC oraz systemów JNHP opartych na rurkach ciepła. Możliwość zastosowania w kolektorach próżniowych innych producentów.

Budowa:

Rura próżniowa jest wykonana z borokrzemowego szkła. Próżnia znajdująca się pomiędzy dwiema warstwami szkła jest doskonałym izolatorem i zapobiega stratom cieplnym. W procesie potrójnej magnetronowej metalizacji zostaje naniesiony absorber (związek pochłaniający promienie słoneczne oraz przekształcający je w energię cieplną). Dodatkowe warstwy absorbera mają za zadanie utrzymać jak najwięcej energii wewnątrz rur oraz zapobiec utracie ciepła poprzez promieniowanie podczerwone. Nowa specjalna warstwa absorpcyjna ALN/AIN-SS/CU z dodatkiem miedzi, jest kolejną generacją warstw absorpcyjnych. Następczyni warstwy AL/N/AL charakteryzuje się większą wydajnością (nawet o 12%) i doskonałymi właściwościami absorpcyjnymi promieniowania słonecznego bezpośredniego i rozproszonego. Wnętrze rury próżniowej może nagrzać się nawet do 300ºC.

Wewnątrz rur próżniowych jest montowana tzw. „rurka ciepła” (heat pipe). Zgodnie z zasadą obniżania temperatury wrzenia wraz ze spadkiem ciśnienia postąpiono w przypadku „heat pipe” obniżając ciśnienie w środku poprzez odessanie powietrza. Ciecz w środku wymiennika „heat pipe”  wrze dzięki czemu już w temperaturze 25 ºC. Miedź użyta do produkcji jest pozbawiona zawartości tlenu co zapewnia możliwość długiej i niezawodnej eksploatacji. Znajdujące się wewnątrz rur próżniowych aluminiowe radiatory wspomagają przekazywanie energii do miedzianych rurek ciepła.

W przypadku uszkodzenia rury próżniowej cały układ nadal działa. Spada jedynie wydajność układu. W rurach próżniowych z heat pipe nie ma żadnych płynów co sprawia, że w każdej chwili można zdemontować rurę bez konieczności opróżniania całego układu.

Rura próżniowa:

- średnica rury zewnętrznej: 58 mm.
- średnica rury wewnetrznej: 47 mm.
- długość rury: 1500 mm.

Heat pipe:

- Średnica rurki: 8 mm.
- Średnica skraplacza: 14 mm.
- Długość rurki: 1400 mm.

 

Gwarancja: 1 rok

UWAGA: Cena zawiera podatek VAT 23%.

Opakowanie zbiorcze przeznaczone jest na 10 lub 15 rur próżniowych.