The lowest price of this product in last 30 days was 1 299,00 zł.
Product categories
Kompaktní beztlakový ohřívač PROECO YL-MINI
PROECO YL-MINI
EAN-13:
DEMONSTRAČNÍ MODEL
(pro vzdělávací účely)
Solární systém PROECO YL-MINI se skládá z:
- vakuového solárního kolektoru (6 trubic s trojitou absorpční vrstvou ALN/AIN-SS/CU o délce 500 mm)
- izolované nádrže na vodu z nerezové oceli o objemu 30 l.
- ocelového rámu
666,67 bez DPH
The lowest price of this product in last 30 days was 820,00 zł.
DEMONSTRAČNÍ MODEL
(pro vzdělávací účely)
Solární systém PROECO YL-MINI se skládá z:
- vakuového solárního kolektoru (6 trubic s trojitou absorpční vrstvou ALN/AIN-SS/CU o délce 500 mm)
- izolované nádrže na vodu z nerezové oceli o objemu 30 l.
- ocelového rámu
Použití:
Ideální řešení pro vzdělávací účely (prezentace).
Konstrukce:
Solární kolektor se skládá z vakuových trubic vyrobených z borosilikátového skla. Vysoké provozní bezpečnosti borosilikátových skel bylo dosaženo použitím vhodné směsi oxidů SiO2 a B2O3, což dává produkt s dobrou chemickou odolností a mimořádnou čistotou a homogenitou. Borosilikátové sklo je šetrné k životnímu prostředí a lze jej opakovaně recyklovat. Použití procesu tepelného odpuštění (kalení) ve spojení s malou tepelnou roztažností typickou pro borosilikátové sklo mu dodává obzvláště vysokou odolnost proti změnám teploty ve srovnání s běžným sklem. Trubice jsou odolné vůči krupobití do velikosti 25 mm. Použití trubic o průměru 47 mm a 58 mm umožňuje koncentrické umístění jedné uvnitř druhé. Vzduch nacházející se mezi trubicemi je vyčerpán a trubice jsou k sobě svařeny.
Sluneční záření dopadající na absorbér umístěný na vnitřní trubici se přeměňuje na tepelnou energii a způsobuje ohřev vnitřku trubice. Vakuum mezi trubicemi je vynikajícím izolantem a zabraňuje ztrátám tepla do atmosféry. Nádrž je vyrobena z nerezové oceli SUS 304-2B a je izolována polyuretanovou pěnou o tloušťce minimálně 50 mm.
Pro automatické doplňování vody do nádrže lze namontovat malou vyrovnávací nádržku. Po úplném naplnění se přívodní ventil automaticky uzavře pomocí plováku.
Princip fungování:
V nádrži a trubicích se nachází voda. Pod vlivem slunečního záření se voda v trubicích ohřívá. Díky konvekčním pohybům stoupá vzhůru do nádrže. Voda podléhá neustálé cirkulaci mezi nádrží a vakuovými trubicemi, což způsobuje stálý nárůst teploty vody. Vysoká účinnost kolektoru vyplývá ze schopnosti absorbovat rozptýlené sluneční záření (např. v zamračených dnech) a maximálního omezení tepelných ztrát. Kolektor si skvěle vede i v zimě. Získává energii nejen z přímo dopadajících slunečních paprsků, ale také ze světla odraženého od sněhu.
Systém slouží ke gravitačnímu vypouštění horké vody z nádrže. Navíc lze namontovat malou vyrovnávací nádržku sloužící k automatickému doplňování vody přímo z vodovodní sítě. Systém pro správné fungování nevyžaduje čerpadla ani řídicí jednotky, což jej činí velmi spolehlivým. Otevřený okruh způsobuje, že ani var vody nezpůsobuje nárůst tlaku uvnitř nádrže. Díky tomu je systém bezporuchový a bezpečný. Samozřejmě, pokud existuje potřeba dodávat teplou vodu nad úroveň nádrže, lze použít čerpadlo.
Výhody:
- Vyšší účinnost vakuového kolektoru než standardního plochého kolektoru.
- Jednoduchá konstrukce, nízká poruchovost - životnost trubic přes 15 let.
- Přímé spojení kolektoru s nádrží (žádné tepelné ztráty).
- Vynikající izolace nádrže (denní pokles teploty vody 6 - 10 stupňů C).
- Bez nutnosti použití čerpadel a řídicích jednotek.
- Jednoduchá montáž nevyžadující úpravu stávající instalace.
- Možnost snadného servisu a samostatné montáže.
Návod k montáži a obsluze:
Návod k montáži na šikmou plochu (dodatek).pdf
© Obsah tohoto návodu v celku i v částech je chráněn zákonem. Jakékoli použití obsahu nebo fotografií vyžaduje souhlas firmy Pro Eco Solutions Ltd. To se týká zejména kopírování, překladu a uchovávání v elektronické podobě.
Záruka: 3 roky
| --------------------------------- | KOLEKTOR: |
| počet vakuových trubic | 6 |
| použití "heat pipe" | ne |
| rozměr vakuové trubice | průměr: 58 mm vněj. / 47 mm vnitř., tloušťka stěny: 1,6 ± 0,15 mm, délka: 500 mm |
| typ absorbéru | (nitrid hliníku s vrstvami mědi a oceli) CU/SS-ALN(H)/SS-ALN(L)ALN |
| účinnost absorpce | α = 0.92~0.96 (AM1.5) |
| emisní ztráty | ε = 0.04~0.06 (80℃ ± 5℃) |
| stupeň vakua | P. ≤5.0X10ˉ³ (PA) |
| stagnační teplota | 260~300℃ (uvnitř prázdné trubice) |
| průměrná tepelná ztráta | ULT 0.4~0.6 W/(m2~﹡℃) |
| odolnost proti krupobití | Φ25 mm |
| životnost | > 15 let |
| --------------------------------- | RÁM: |
| materiál | ocel |
| odolnost proti větru | 180 km/h |
| --------------------------------- | NÁDRŽ: |
| metoda spojení s kolektorem | přímé |
| materiál (vnitřní nádrž) | nerezová ocel SUS304 |
| materiál (vnější nádrž) | ocel |
| tepelná izolace nádrže | polyuretanová pěna min. 50 mm |
| doba udržení teploty | cca 72 hod. |
| výměník tepla v nádrži | není |
| max. tlak vody v nádrži | 0 bar |
| dodatečné příslušenství | vyrovnávací nádržka, elektrické topné těleso, řídicí jednotka, čerpadlo |
- Kapacita ohřívače (l.):
- 65
- Průměrná poptávka po:
- vzdělávací/výcvikový model
- Sběr teplé vody:
- pod vlivem gravitace (gravitace)
- Povrchová montáž:
- płaska oraz skośna od 21 do 35 st.
- Počet elektronek (ks):
- 6
- Použití Heat-Pipe:
- ŽÁDNÝ
- Nádrž na vodu:
- nerezová ocel SUS 304 0,4mm
- Výměník tepla v nádrži:
- brak
- Vnější ochrana nádrže:
- PVDF
- Konstrukce:
- aluminium
- Záruční doba:
- 36 miesięcy
Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:
The lowest price of this product in last 30 days was 130,00 zł.
The lowest price of this product in last 30 days was 180,00 zł.
36 rat x ~28 zł